Zamanlama platformu Calendly, işe alım platformu Prelude’u satın aldı


2021 yılında gerçekleştirdiği B serisi yatırım turunda 350 milyon dolar yatırım alan ve 2,7 milyar dolar değerlemeye ulaşan zamanlama platformu Calendly, işe alım platformu Prelude’u satın aldı. Satın almanın finansal detayları paylaşılmadı.

2013 yılında Tope Awotona tarafından kurulan Calendly, bireylerin, ekiplerin ve şirketlerin daha iyi planlama yapmasına yardımcı oluyor. Küçük işletmelerden dünya devi şirketlerine kadar dünya genelindeki 10 milyondan fazla insan, anlaşmaları kapatmak, aday bulmak, ilişkileri kurmak ve işlerini daha hızlı büyütmek için Calendly’ye güveniyor.

2017 yılının Ağustos ayında Alexander Soto ve Will Laufer tarafından kurulan Prelude, daha iyi bir işe alım süreci oluşturan ve insanların sevdikleri işi bulmalarına yardımcı olan bir teknoloji şirketidir. Sürtünmeyi ortadan kaldırarak, şeffaflığı artırarak ve daha fazla keyif yaratarak görüşmeleri iyileştiren Prelude, adayların ve ekiplerin birbirlerinin içindeki en iyiyi görmelerine yardımcı oluyor.

Yetenek edinme ekipleri, işe alma yöneticileri ve şirket liderleri dahil olmak üzere bir şirketin işe alım sürecine dahil olan herkesin, toplantıyla ilgili kapsamlı zamanlama otomasyon çözümleri gerektiren belirli ihtiyaçları olduğunu belirten Calendly kurucusu ve CEO’su Tope Awotona, işte tam bu noktada Prelude’un devreye gireceğini söylüyor.

Tope Awotona’ya göre, söz konusu satın alma, Calendly’nin KOBİ’den işletmeye her büyüklükteki şirketteki bireyler ve ekipler için dış pazarlama zorluklarını bütünsel olarak çözme vizyonunu hızlandıracak.