İçerik pazar yeri Textoni, 2 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı


2021 yılının Mart ayında gerçekleştirdiği tohum öncesi yatırım turunda Atanova Ventures’tan 4 milyon TL değerleme ile yatırım alan içerik pazar yeri Textoni, 2 milyon dolar değerleme ile yeni bir yatırım aldı.

Portföyünde Getir, Twitter, Spotify ve TikTok gibi şirketlerin yer aldığı ABD’nin en büyük VC’lerinden Goodwater Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Türkiye ve Avrupa’dan birçok stratejik melek yatırımcı katıldı. Textoni, 2 milyon dolar değerleme ile ne kadar yatırım aldığını açıklamadı.

2021 yılının Aralık aynda Tufan Kızılırmak tarafından kurulan San Francisco merkezli Textoni, 58 farklı ülkeden serbest çalışanlar ve markalar arasında bir köprüdür. Markaların dilediği dilde içeriğe sahip olabileceği, yerli ve yabancı içerik üreticilerine doğrudan ulaşabileceği Textoni, markaların ihtiyacı doğrultusunda çevirmen, seslendirmen, yazar ve editörle çalışabilmesini ve içerik ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayabilmesine yardımcı oluyor.

Kuruldukları ilk gün tüm yol haritalarını global ölçeklenme hedefiyle oluşturduklarını belirten Textoni kurucusu ve CEO’su Tufan Kızılırmak, Goodwater Capital’den alınan yatırımın doğru yolda olduklarını gösterdiğini ve Goodwater Capital’ın Getir’den sonra Türkiye’den bir girişime daha yatırım yapmasının ülkemizdeki start-up ekosistemi için ve kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Aldıkları yeni yatırımın Amerika pazarına ilk adımı atmak için güzel bir fırsat olduğunu sözlerine ekleyen Tufak Kızılırmak, sonraki yatırım turlarında da yine Silikon Vadisi VC’leri ile ilerlemek ve bu pazarın içinde rekabete katılmak istediklerini söyledi.