Giyilebilir teknolojiler geliştiren Thread In Motion, 500 milyon TL değerleme ile yatırım aldı


Üretim ve lojistik tesislerinde operasyonel verimliliği artırmak için tasarlanmış giyilebilir teknoloji platformu geliştiren Thread In Motion, Esor Investments ve TTGV1 Fund’dan 500 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

2015 yılında Kadir Demircioğlu ve Rahim Öner tarafından kurulan Thread In Motion, geliştirdiği giyilebilir teknoloji ürünleri ile otomotiv, perakende, lojistik ve e-ticaret sektörlerine özel operasyon verimliliği artıran çözümler sunuyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri ile çalışanları dijitalleştiren Thread In Motion, oluşturduğu iot cihazlarla makine-insan etkileşimini sağlıyor ve yazılım platformuyla analiz ediyor.

220’den fazla şirket için özel olarak tasarlanmış giyilebilir teknolojiler geliştirdiklerini belirten Thread In Motion kurucu ortağı ve CEO’su Kadir Demircioğlu, Fransa ve Almanya başta olmak üzere toplam 8 ülkeye ihracat yaptıklarını ve alınan yatırımla yeni teknolojiler geliştirerek, giyilebilir teknolojiler konusunda pazardaki varlıklarını güçlendirip marka bilinirliklerini artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Thread In Motion’ı 2020 yılından beri takip ettiklerini ve endüstriyel giyilebilir teknoloji ürünleri sayesinde, operasyonel izlenebilirlik, üretimde verimlilik, süreç optimizasyonu çözümleri ile dijital dönüşüm süreçlerinde farklı noktalara konumlandıklarını ve şirketlerin önemli problemlerini çözebildiklerini gözlemediklerini belirten Teknoloji Yatırım A.Ş. Yatırım Direktörü Elif İnalkoç Gedikli, ekibin teknik yeterliliklerinin, geliştirecekleri yeni ürünlerde fark yaratmalarına ve rakipleri karşısında farklılaşmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Thread In Motion’ın dünya genelinde 25 küresel iş ortağı, 220’den fazla müşterisi olduğunu ve bu nedenle dikkatlerini çektiğini belirten Esor Investments kurucu ortağı Şevki Kuyulu, Thread In Motion’ın global pazarda da çok başarılı olacağını düşünerek yatırım yapma kararı aldıklarını söyledi.