Uniswap Labs, 1,66 milyar dolar değerleme ile 165 milyon dolar yatırım aldı


Uniswap Labs, B serisi yatırım turunda 1,66 milyar dolar değerleme ile 165 milyon dolar yatırım aldı. Polychain Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, mevcut yatırımcılar a16z crypto, Paradigm, SV Angel ve Variant katıldı.

2018 yılının Kasım ayında Hayden Adams tarafından kurulan Uniswap Labs, merkezi olmayan Uniswap Protokolü’nün geliştiricisidir. Ethereum’da likidite sağlamak ve ERC20 jetonlarının ticaretini yapmak için açık kaynaklı bir protokol olan Uniswap Protokolü, güvenli, erişilebilir ve verimli takas faaliyetine olanak tanır.

Uniswap Labs kurucusu Hayden Adams tarafından aktarılan bilgilere göre, bugüne kadar 1,2 trilyon dolarlık ticaret hacmini destekleyen ve dijital değer alışverişi için önemli bir altyapı haline gelen Uniswap Labs, alınan yatırımı web uygulamasını geliştirmek ve geliştirici araçlarına yatırım yapmak için kullanacak.

Uniswap Labs’ın ürünlere odaklandıkça, herhangi bir şirketin tek başına yapabileceğinin çok daha ötesinde bir ekosistemin büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini belirten Hayden Adams, yönetişim topluluğunun, protokolün merkezi olmayan gelişimine katkı sağlayacak ve topluluk projelerine en az 60 milyon dolar hibe verecek olan Uniswap Vakfı’nı oluşturmak için oy kullandığını açıkladı.