Yeni nesil Apple TV 4K tanıtıldı


Apple, sinema kalitesinde etkileyici bir deneyim sunan, her zamankinden daha güçlü ve eğlenceli yeni nesil Apple TV 4K’yı tanıttı. A15 Bionic çipten güç alan ve daha hızlı performansla, daha akıcı oyunlara imkan tanıyan yeni Apple TV 4K, herkes için sonsuz eğlence seçenekleri sunuyor.

64 GB depolama alanı sunan Wi-Fi özellikli yeni nesil Apple TV 4K, 3,599 TL başlangıç fiyat etiketiyle, 128 GB depolama alanı sunan Wi-Fi ve Ethernet özellikli yeni nesil Apple TV 4K, 3,999 TL fiyat etiketiyle 4 Kasım Cuma günü satışa sunulacak.

En iyi video ve ses özelliklerini ekrana taşıyan güçlü bir eğlence merkezi olan yeni nesil Apple 4K, aygıtı önceki nesle göre daha güçlü ve daha verimli kılan A15 Bionic çipten güç alıyor. Önceki nesle göre yüzde 50 daha hızlı hale gelen CPU performansı daha fazla duyarlılık, daha hızlı gezinme deneyimi ve daha akıcı arayüz animasyonları sağlıyor. Önceki nesle göre yüzde 30 daha hızlı hale gelen GPU performansı ise daha da akıcı bir oyun deneyimine olanak sağlıyor.

Dolby Vision’ın yanı sıra HDR10+ desteğine de sahip olan yeni nesil Apple 4K, bu sayede zengin görsel kalitesini daha fazla TV ekranına taşıyarak içerik üreticilerinin amaçladığı göz alıcı detayları ve canlı renkleri sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, daha iyi bir ses kalitesi için Dolby Atmos, Dolby Digital 7.1 veya Dolby Digital 5.1 surround ses ile ev sineması deneyimi yaşayabiliyor.