Elon Musk, Twitter’ı satın aldı: CEO ve üst düzey isimlerin sözleşmeleri feshedildi


Twitter hissedarlarının Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul ettiğini ve Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak için yeniden 44 milyar dolar teklif ettiğini sizlere aktarmıştık. Nisan ayında başlayan ve yaşanan olaylar nedeniyle bir türlü tamamlayan satın alma nihayet tamamlandı ve Elon Musk, resmi olarak Twitter’ın yeni sahibi oldu.

Satın alma anlaşmasının tamamlanmasıyla işten çıkarmalara başlayan Elon Musk, Twitter CEO’su Parag Agrawal, Twitter CFO’su Ned Segal ve Twitter Hukuki İşler ve Politikalar Şefi Vijaya Gadde’nin sözleşmesini feshetti. Bazı kaynaklar, anlaşmanın tamamlandığı sırada Parag Agrawal ve Ned Segal’in Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinde olduğunu ve güvenlik eşliğinde ofisten çıkarıldığını belirtti.

Şu an halka açık bir şirket olan ve daha önce yapılan açıklamaya göre, satın alma sonrasında özel bir olacağı açıklanan Twitter, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından paylaşılan belgeye göre, 8 Kasım Salı günü New York Menkul Kiymetler Borsası’ndan liste dışı edilecek.