Netflix, mobil oyun stüdyosu Spry Fox’u satın aldı


Geçtiğimiz yılın Kasım ayında oyun sekmesini tüm kullanıcılara açan ve Netflix Games markası ile mobil oyun pazarına yatırımlar yapmaya başlayan Netflix, lansmanının birinci yıl dönümünde mobil oyun stüdyosu Spry Fox’u satın aldı. Spry Fox, Netflix bünyesine katılan altıncı oyun stüdyosu oldu.

2010 yılında Daniel Cook ve David Edery tarafından kurulan ABD merkezli Spry Fox, dünyayı daha mutlu bir yer yapmak amacıyla keyifli ve özgün oyunlar geliştirmeye odaklanan ödüllü bir bağımsız oyun stüdyosudur. Netflix tarafından aktarılan bilgilelere göre, şirketin Triple Town, Alphabear ve Cozy Grove gibi oyunlarda yakaladığı başarı, Netflix’in yaratıcı gelişimini hızlandırmaya yardımcı olacak.

Spry Fox’u kurarken amaçlarının yaratıcı insanlara, oynayanları mutlu edecek özgün oyunlar geliştirmeleri için destek sunan bir ortam yaratmak olduğunu belirten Spry Fox kurucu ortağı Daniel Cook, Netflix bünyesine katılma ve birlikte oyun geliştirme fikrinin herkesi heyecanlandırdığını söyledi.

Oyun dünyasındaki yolculuklarının yeni başladığını ve değerler açısından kendilerine yakın buldukları bir stüdyoyla birlikte oyunlar geliştirmeyi dört gözle beklediklerini belirten Netflix Oyun Stüdyolarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Amir Rahimi, oyun dünyasındaki yolculuklarının yeni başladığını ve tüm şirket bünyesindeki yaratıcı kapasitelerinin gelişmesine zemin hazırlayan çalışmalarıyla gurur duyduğunu söyledi.