Elon Musk, 3,95 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı


Son dönemde adını daha sık duymaya başladığımız, teknoloji ve internet dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirime göre, Twitter’ı satın aldıktan kısa bir süre sonra 3,95 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı.

Yapılan bildiriye göre, hisse satış işlemlerini 8 Kasım Salı günü gerçekleştiren ve 19,5 milyon Tesla hissesi satan Elon Musk, geçtiğimiz Nisan ayında yaklaşık 9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi satmış ve bu sene yeniden hisse satmayı düşünmediğini açıklamış, ardından geçtiğimiz Ağustos ayında 6,9 milyar dolar değerinde Tesla hisse daha satmıştı.

Salı günü gerçekleştirdiği satış işleminde hisselerini hisse başına 202 dolardan satan Elon Musk, 3,95 milyar dolar değerindeki Tesla hissesini neden sattığını açıklamazken, hisse satışının Twitter satın almasını finanse etmek için gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.

Gerçekleşen hisse satışının ardından 177 dolara kadar gerileyen Tesla hissesi, bugün itibariyle 195 dolar seviyelerinde ilerliyor. En yüksek seviyesine 5 Kasım 2021 tarihinde ulaşan Tesla hissesi, 407 dolar seviyelerine ulaşmıştı.