Elon Musk, Twitter üzerinden bankacılık hizmetleri sunmak istiyor


Nisan ayında Twitter’ı satın almak için girişimlerde bulunan ve yaşanan tüm olaylara rağmen geçtiğimiz günlerde platformu 44 milyar dolar karşılında satın alan Elon Musk, Twitter üzerinden bankacılık hizmetleri sunmak istiyor.

Satın alma anlaşmasının tamamlanmasıyla üst düzey isimlerin sözleşmelerini fesheden, Twitter Blue’nun yeni fiyatını açıklayan ve işten çıkarmalara başlayan Elon Musk, işlerine devam eden çalışanlar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Twitter üzerinden bankacılık hizmetleri sunmak istediğini söyleyen Elon Musk, ödemelerde dönüştürücü bir fırsat olduğunu ve mesaj göndermekle ödeme göndermek arasında büyük bir fark olmadığını belirtti.

Elon Musk hedeflerinin, Twitter kullanıcılarının dünyanın her yerine hızlı ve güvenli bir şekilde para gönderebileceği bir hizmet sağlamak olduğunu ifade etti. Elon Musk’ın söylediklerine göre, doğrulanmış her Twitter kullanıcısının, para göndermek için kullanabileceği bir bakiye olacak. Ayrıca Twitter hesabına banka kartı eklenebileceğini ve belirli bir bakiye varsa, insanlara otomatik olarak bir banka kartı gönderilebileceğini belirten Elon Musk, bankaların kredi kartları, tasarruf ve çek hesapları ve benzer sistemlerin yerine, Twitter’da tek bir bakiyenin olacağını söylüyor.

Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden alışveriş yapılmasını veya bir kişiye sadece bir e-posta adresi ile para gönderilmesini sağlayan PayPal’ın kurucuları arasında yer alan Elon Musk’ın ödeme sistemleri konusundaki tecrübesi göz önüne alındığında, Twitter’ın bu alanda başarılı olabileceği tahmin ediliyor.