Google, sohbete dayalı yapay zeka hizmeti Bard’ı duyurdu


Google, önümüzdeki haftalarda kullanıma sunmayı planladığı sohbete dayalı yapay zeka hizmeti Bard’ı duyurdu.

Google CEO’su Sundar Pichai tarafından Google Blog’ta paylaşılan bir blog yazısı ile duyurulan Bard, kullanıcıların sorularını yanıtlayacak ve konuşmalarda yer alacak deneysel bir sohbete dayalı yapay zeka hizmeti olarak tanımlanıyor.

Bard’ın yüksek kaliteli yanıtlar vermek için internetteki bilgilerden yararlandığını ve Bard tarafından verilen yanıtların gerçek dünya bilgisinde kaliteli ve güvenli olması için harici geri bildirimi kendi dahili testleriyle birleştireceğini belirten Google CEO’su Sundar Pichai, bu hizmet ile NASA’nın yeni keşiflerini bir çocuğa açıklamanın veya futboldaki en iyi forvetler hakkında daha fazla bilgi edinmenin daha kolay olabileceğini belirtiyor.

ChatGPT rakibi olarak karşımıza çıkan ve henüz tüm detayları paylaşılmayan Bard, Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamaya göre şu an yalnızca test ekibi tarafından kullanılıyor. Herkese açık bir şekilde kullanıma sunulmadan önce test edilmesi gerektiğinin altını çizen Sundar Pichai, hizmetin önümüzdeki haftalarda herkese açık olarak kullanıma sunulacağını söyledi.