Elon Musk, Silikon Vadisi Bankası’nı satın alma fikrine açık


Elon Musk, yeterli miktarda para toplayamadığı için satışı düşünüldüğüne dair raporların ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kapatılan Silikon Vadisi Bankası’nı satın alma fikrine açık olduğunu söyledi.

Oyuncu bilgisayarları ve bilgisayar ekipmanları üreticisi Razer’ın CEO’su Min-Liang Tan’ın “Twitter, Silikon Vadisi Bankası’nı satın almalı ve dijital bir banka olmalı” önerisine yanıt veren Elon Musk, bankanın Twitter tarafından satın alınması fikrine açık olduğunu belirtti.

Bu durum, bazıları tarafından desteklenirken, Tesla yatırımcıları tarafından tepkiyle karşılandı. Tesla yatırımcıları, Elon Musk’ın girişimlerini tamamlamak için daha büyük bir satın alma yapması durumunda, Tesla hisselerini satmaya devam edeceğini düşünüyor. Geçtiğimiz yıl Elon Musk, Twitter’ın satın alımını finanse etmek için milyarlarca dolarlık hisse sattı ve Tesla hisselerinin değerini olumsuz etkiledi. Şirket, 2022 yılında Wall Street’te yüzde 60’tan fazla düşüş yaşadı.

Silikon Vadisi Bankası’nın potansiyel satın alımı ile ilgili henüz bir girişimi bulunmayan Elon Musk’ın bankayı satın alıp almayacağı henüz bilinmiyor.