OpenAI, şimdiye kadarki en gelişmiş yapay zeka modeli olan GPT-4’ü duyurdu


OpenAI, şimdiye kadarki en yetenekli ve en gelişmiş yapay zeka modeli olan GPT-4’ü duyurdu. 2020 yılında duyurulan GPT-3 modeliyle karşılaştırıldığında çok daha gelişmiş yeteneklere sahip olan GPT-4, daha güvenli ve daha kullanışlı bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Şarkı bestelemek, senaryo yazmak ve kullanıcının yazı stilini öğrenmek gibi karmaşık görevlerin altından kalkabilen GPT-4, metne dayalı komutların yanı sıra görsel girdilerini de kabul ediyor. OpenAI’ın web sitesinde paylaştığı görselde GPT-4, görsel olarak yapılan esprileri adım adım açıklayabiliyor.

GPT-4’ün her zamankinden daha yaratıcı olduğunu ve zor sorunları daha büyük bir doğrulukla çözebildiğini söyleyen OpenAI, modeli daha doğru ve daha güvenilir bir hale getirmek için kullanıcılardan gelen geri bildirimlerden faydalandığını belirtiyor. OpenAI CEO’su Sam Altman, GPT-4’ün halen kusurlu, halen sınırlı olduğunu ancak aynı zamanda ilk kullanımda, onunla daha fazla zaman geçirdikten sonra olduğundan daha etkileyici göründüğünü söyledi.

GPT-4’ü ürünlerine entegre etmek için Duolingo, Stripe, Khan Academy ve daha bir çok şirket ile ortaklık kuran OpenAI, GPT-4’ün, aylık 20 dolar abonelik ücretine sahip olan GPT Plus aboneleri için kullanıma sunulduğunu ve bekleme listesi üzerinden geliştiriciler tarafında da erişilebilir durumda olduğunu açıkladı.

GPT-4 ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilir, bekleme listesine ise buradan katılabilirsiniz.