Yerli mobil oyun girişimi Passion Punch, 4 milyon dolar tohum yatırım aldı


Web3 teknolojisine odaklanan yerli mobil oyun girişimi Passion Punch, 39 milyon dolar değerleme ile 4 milyon dolar tohum yatırım aldı. Colendi liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Turkcell Yeni Teknolojiler GSYF, Re-Pie Portföy ve melek yatırımcılar katıldı.

2020 yılında kurulan Passion Punch, oyuncuların günlük yaşamlarına dokunacak, dikkate değer sanat eserleri ve etkili bir hikaye ile desteklenen mobil oyunlar geliştiriyor. Web3 teknolojisini geliştirdiği oyunlara entegre etmek için yatırım turuna çıkan girişim, geliştirdiği mevcut oyunları ile 200 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Yatırım sonrasındaki açıklamalarında, “Blok zinciri teknolojisi sayesinde, oyunların komünitelerinin sahiplenici yaklaşımını ve onların hak ettikleri şekilde ödüllendirebiliyor olması gerçeğine seyirci kalamazdık.” diyen Passion Punch kurucu ortağı ve CEO’su Vugar Hasani, vizyonlarını tamamen Web3 oyunlarına kaydırdıklarını söyledi.

Passion Punch’ın mobil oyun sektöründeki tecrübesini kullanarak free to play ve Web3 dünyasını bir araya getirmeyi ve henüz rekabetin üst seviyelere ulaşmadığı bu piyasaya öncülük etmeyi hedeflediğini belirten Passion Punch kurucu ortağı Burak Ökmen, web3 oyun sektöründe dünyada benzeri olmayan modeller kullanarak ilkleri başarma konusunda inançlı olduklarını söyledi.