Yapay zeka destekli Web3 platformu OP3N, 28 milyon dolar yatırım aldı


Yapay zeka destekli Web3 platformu OP3N, A serisi yatırım turunda 100 milyon dolar değerleme ile 28 milyon dolar yatırım aldı. Animoca Brands liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Warner Music Group, The Spartan Group, Superscrypt, Republic Crypto, New Enterprise Associates, GSR, Galaxy Digital, Blizzard Fund, Dragonfly Capital Management, Creative Artists Agency ve NBA oyuncusu Russell Westbrook katıldı.

Web2 ve Web3’ün en iyi özelliklerini sohbet, ticaret, topluluk ve benzersiz deneyimlerin ön planda olduğu bir sohbet Süper Uygulamasında birleştiren OP3N, sanatçıların özel erişim yoluyla hayranlarına doğrudan yayın yapma ve onlarla etkileşim kurma imkanı sağlıyor. Şirket, toplulukların ve fikirlerin bir araya gelebileceği bir dünya hayal ediyor.

2021 yılında 10 milyon dolar tohum yatırım alan OP3N, Goodwater Capital, Soma Capital, 500 Global, WhaleShark, Twitch kurucu ortağı Justin Kan ve The Sandbox kurucu ortağı Sebastien Borget tarafından desteklenmişti.

OP3N tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, yeni alınan 28 milyon dolarlık yatırımı sohbet tabanlı Süper Uygulamasını desteklemek ve mevcut ekibini büyütmek için kullanacak.