Finansal teknoloji girişimi Paytrix, 18,3 milyon dolar yatırım aldı


Ödeme ve bankacılık altyapı sistemlerine odaklanan Londra merkezli finansal teknoloji şirketi Paytrix, A serisi yatırım turunda 18,3 milyon dolar yatırım aldı. Unusual Ventures, Motive Partners ve Bain Capital Ventures’ın ortak liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, The Fintech Fund, Hambro Perks, Fin Capital, D4 Ventures, Clocktower Technology Ventures, Better Tomorrow Ventures ve melek yatırımcılar katıldı.

2022 yılında Aran Brown ve Eddie Harrison tarafından kurulan Paytrix, çevrimiçi işletmelerin dünya çapında sorunsuz bir şekilde ölçeklenmesine yardımcı olma misyonundadır. Dünyanın ilk ödeme iyileştirme katmanını geliştiren Paytrix, kompleksi basit hale getirerek işletmelerin dünyadaki en iyi ödeme ve bankacılık altyapısına tek bir ekosistem aracılığıyla erişmesini sağlıyor.

Paytrix’in finansal teknoloji sektöründe yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ve şirketlerin büyük hacimli uluslararası ödemelerle başa çıkmakta zorlandığını belirten Paytrix kurucusu ve CEO’su Aran Brown, pazarda büyük bir boşluk olduğunu, bir yanda verimsiz yerel çözümler bulunduğunu, diğer yanda yalnızca dünyanın en büyük şirketleri tarafından kullanılabilen birinci sınıf uluslararası sağlayıcıların yer aldığını ve Paytrix’in dünyadaki en iyi ödeme ve bankacılık çözümünü tek bir platformda sunduğunu söyledi.

Paytrix tarafından yapılan açıklamaya göre, alınan yatırım ürün geliştirme, işe alımı hızlandırmak ve Avrupa pazarında genişlemek için kullanılacak.