Apple, şimdi al sonra öde çözümü Apple Pay Later’ı kullanıma sundu


Apple, WWDC 2022 etkinliğinde tanıttığı şimdi al sonra öde çözümü Apple Pay Later’ı kullanıma sundu. İlk olarak ABD’de kullanıma sunulan Apple Pay Later, kullanıcılara dört taksit şeklinde, altı haftalık bir süre içinde faizsiz ve ücretsiz bir şekilde alışverişlerini bölme imkanı tanıyor.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, Apple Pay kabul eden satıcılardan iPhone ve iPad’de yapılan çevrimiçi ve uygulama içi satın alımlar için kullanılabilecek 50 dolar ile 1.000 dolar arasında değişen Apple Pay Later kredileri için başvuruda bulunabilirler. Kullanıcılar, Apple Wallet üzerinden Apple Pay Later kredilerini kolayca takip edebiliyor, yönetebiliyor ve geri ödeyebiliyor.

“Finans yönetimleri konusunda insanların tercihleri farklı olduğu için tek bir yaklaşım herkese uymaz. Birçok insan esnek ödeme seçenekleri arıyor, bu nedenle Apple Pay Later’ı kullanıcılarımıza sunmaktan heyecan duyuyoruz.” diyen Apple Pay ve Apple Wallet Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, sözlerine şöyle devam etti: “Apple Pay Later, kullanıcılarımızın finansal sağlığını göz önünde bulundurularak tasarlandığı için ücret ve faizsizdir ve Cüzdan içinde kullanılabilir ve yönetilebilir, böylece tüketicilerin bilinçli ve sorumlu borçlanma kararları vermelerini kolaylaştırır.”

Kullanıcıların finansal sağlığı göz önünde bulundurularak tasarlandığı belirtilen Apple Pay Later, şu an için sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişebiliyor. Rastgele seçilen sınırlı sayıdaki kullanıcılar, Apple Wallet ve Apple Kimliği aracılığıyla Apple Pay Later’ın yayın öncesi sürümüne erken erişim elde etmeye davet edildi.

Apple, Apple Pay Later çözümünün önümüzdeki aylarda tüm uygun kullanıcılara sunulacağını açıkladı.