Apple, klasik müzik dinleme uygulaması Apple Music Classical’ı kullanıma sundu


Apple, klasik müzik dinleyicilerine yönelik tasarlanan yeni bağımsız online müzik dinleme uygulaması Apple Music Classical’ı kullanıma sundu. 5 milyondan fazla klasik müziğin yer aldığı Apple Music Classical, ünlü kayıtlardan unutulmuş eserlere kadar bütün spektrumu eksiksiz bir şekilde kapsayarak dünyanın en büyük klasik müzik kataloğuna ev sahipliği yapıyor.

Apple Music aboneleri, tamamen optimize edilmiş arama özelliğini kullanarak dünyanın en büyük klasik müzik kataloğundaki tüm kayıtları kolayca bulabiliyor, Uzamsal Ses teknolojisi sayesinde sunulan ses kalitesinden yararlanarak en sevilen klasik müzik eserlerini dinleyebiliyor, editörlerin özel olarak hazırladığı çalma listelerine, bestecilerin detaylı biyografilerine ve eser açıklamasına göz atabiliyor.

“Müziği seviyoruz. Bütün çalışmalarımızda müziğe duyduğumuz sevgiden yola çıkıyoruz. Klasik müzik ise tüm müzik türlerinin temelini oluşturuyor.” diyen Apple Music ve Beats’ten Sorumlu Apple Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, sözlerine şöyle devam etti: “Apple Music Classical, herkes için özel bir uygulama. Dünyanın en büyük klasik müzik kataloğuna sahip uygulamada en iyi arama ve göz atma özellikleri, Uzamsal Ses teknolojisi sayesinde en iyi ses deneyimi ve binlerce özel kayıt yer alıyor. Apple Music Classical’ın her yerde sunulan en iyi online klasik müzik dinleme deneyimini yaşattığını düşünüyoruz.

Apple Music abonelerinin kullanımına sunulan Apple Music Classical, App Store’dan indirilebiliyor.