Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu


2015 yılında Türkiye Ülke Direktörü olarak Facebook’a katılan ve 2020 yılında şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atanan Derya Matraş, Meta Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı oldu.

Ekonomist ve Capital dergilerinin 2019 yılında yayınladığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su sıralamasında ilk 10’da yer alan ve Fortuna Türkiye dergisinin “Türkiye’nin 40 Yaş Altı 40” listesinde yer alan Derya Matraş, Türkiye’de Facebook İstasyon’un açılmasından, KOBİ’lere odaklanan “Facebook İle Öne Çıkın” etkinliklerine kadar birçok gelişmeye imza attı.

Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı pozisyonunda 70 ülkeyi kapsayan bir faaliyet yürütecek olan Derya Matraş, bu yeni görevi üstlendiği için onurlu ve heyecanlı olduğunu belirtirken, bölgedeki ekipleri ve ortakları tanımayı ve her büyüklükten işletmenin, büyümek ve istihdam yaratmak için platformlarını kullanmasına yardımcı olmayı dört gözle beklediğini dile getirdi.

Derya Matraş, Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı olarak şirketin 70 ülkedeki ekonomik ve sosyal etkisini artırmak için çalışacak.