Soğuk cüzdan girişimi Ledger, 100 milyon euro yatırım aldı


Tescilli ve kendine özgü bir teknolojiden yararlanarak, kripto varlıklar için güvenlik ve altyapı çözümlerinin yanı sıra bireyler ve şirketler için blok zinciri uygulamaları geliştiren Ledger, C serisi yatırım turunun devamında 1,2 milyar değerleme ile 100 milyon euro yatırım aldı.

10T Holdings, Cité Gestion, Cap Horn Invest, Morgan Creek Capital Management, Cathay Innovation, Korelya Capital ve Molten Ventures gibi mevcut hissedarların katıldığı yatırım turuna, True Global Ventures, Digital Finance Group ve VaynerFund gibi yeni yatırımcılar katıldı. Şirket, 2021 yılında 1,1 milyar dolar değerleme ile 380 milyon dolar yatırım almıştı.

2014 yılında kurulan Ledger, güvenlik, kripto varlık ve girişimcilik alanlarında deneyime sahip olan ve blok zinciri uygulamaları için güvenli çözümler oluşturmak amacıyla bir araya gelen David Balland , Eric Larchevêque , Joel Pobeda , Nicolas Bacca ve Thomas France tarafından hayata geçirilmiştir.

Kripto varlıkları saklamak için yüksek güvenlikli soğuk cüzdanlar geliştiren Ledger’ın, 2022 yılı verilerine göre, toplam 1,5 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Şirketin bugüne kadar sattığı soğuk cüzdan sayısı ise 5 milyonun üzerinde.