Apple, Apple Card kullanıcıları için tasarruf hesabı özelliğini kullanıma açtı


Apple, Apple Card kullanıcıları için yüzde 4,15’lik bir yıllık yüzde getiri sunan tasarruf hesabı özelliğini kullanıma açtı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, günlük nakitlerini Goldman Sachs’ın tasarruf hesabına otomatik olarak yatırarak günlük nakit ödüllerini artırmayı seçebilecekler.

Apple tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda, tasarruf hesabı oluşturduktan sonra, kullanıcı tarafından kazanılan tüm günlük nakitlerin otomatik olarak hesaba yatırılacağı ifade ediliyor. Günlük nakit kullanıcılarının ne kadar kazanabileceği konusunda bir sınır olmadığını belirten Apple, kullanıcıların tasaruflarını daha da artırmak için, bağlı bir banka hesabı aracılığıyla veya Apple Cash bakiyelerinden tasarruf hesaplarına para yatırabileceklerini belirtiyor.

Apple ayrıca, kullanıcıların Wallet’ta hesap bakiyelerini ve kazanılan faizleri takip edebilecekleri, kullanımı kolay bir tasarruf bölümüne erişebileceğini ve zaman kısıtlaması olmaksızın, herhangi bir ücret ödemeden bağlı bir banka hesabına veya Apple Cash kartına aktararak tasarruf panosu aracılığıyla para çekebileceklerini belirtti.