Türkiye’nin yazılım alanındaki ilk unicorn şirketi olan Insider, 105 milyon dolar yatırım aldı


2022 yılının Mart ayında 121 milyon dolar yatırım alan ve bu yatırım ile 1 milyar dolar değerlemeye ulaşarak Türkiye’nin yazılım alanındaki ilk unicorn şirketi olan Insider, yeni yatırım turunda mevcut yatırımcıları Qatar Investment Authority (QIA) ve Esas Private Equity’den 105 milyon dolar yatırım aldı. Bu son yatırımla birlikte Insider’ın toplam yatırım tutarı 274 milyon dolara ulaştı.

2012 yılında Arda Köterin, Hande Çilingir, Mehmet Sinan Toktay, Muharrem Derinkök, Okan Yedibela ve Serhat Soyuerel tarafından kurulan, bireyselleştirilmiş, kanallar arası müşteri deneyimleri oluşturmak için tek bir platform olan Insider, 25 ülkede hizmet veriyor ve dünya genelindeki 1000’den fazla çalışanı ile Samsung, Media Markt, Toyota, Ikea, Avon, Carrefour, Virgin, Dominos, Allianz, BBVA ve CNN gibi sektör liderlerini içeren 1200’den fazla global markanın dijital hedeflerine ulaşmasına destek oluyor.

Yakın zamanda G2 tarafından dünyanın en iyi 6. Yazılım Şirketi seçilen Insider, yatırımları şirketin mevcut teknoloji ve yeteneklerini geliştirmeye yönelik stratejisini hızlandırmak için kullanacak. Şirket, birleşme ve satın alma odaklı bir strateji aracılığıyla benzersiz bir büyüme elde etmek için mevcut piyasa koşullarından yararlanmayı planlıyor.

Yatırmın ardından açıklamalarda bulunan Insider CEO’su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir şu ifadeleri kullandı:

“Insider’da şimdiye kadar organik yollarla hiper büyümeyi başarıyla gerçekleştirdik. Şimdi, birleşme ve satın alma odaklı bir strateji ile benzersiz büyüme seviyelerine ulaşmak istiyoruz. Bu fonlar, teknolojimizi daha da tamamlamak ve ürün sinerjileri yaratmak için istisnai ürün şirketlerini satın almak amacıyla özel olarak kullanılacaktır. Önümüzdeki yıllarda operasyonel harcamalar için sermaye rezervlerimizi destekleyen 2022’deki 121 milyon $’lık D Serisi yatırımımızın aksine, bu son tur, özellikle M&A yoluyla inorganik büyümeyi hızlandırmaya hizmet edecek.

Insider’ın bu yılın başlarında MindBehind’i satın almasının ardından piyasadan ve müşterilerimizden gelen tepkiler, müşterilerimize daha iyi hizmet vermek, daha fazla değer elde etmek ve yenilikçi kaynaklar sağlamak için sektörde ilk teknolojilere sahip benzersiz kuruluşlar elde etmek için daha fazla fırsat keşfetme iştahımızı artırdı. pazarlamacıların en büyük hayal kırıklıklarına ve zorluklarına çözümler.”