Getir, n11.com’un tüm hisselerini aldı


2022 yılının Ocak ayında, Ağustos 2021’de başlayan yatırım sürecinin tamamlandığını ve teknoloji şirketi Getir’in sermaye artırımı ile e-ticaret platformu n11.com’a ortak olduğunu sizlere aktarmıştık. Getir CEO’su Nazım Salur, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Getir’in, n11.com’un tüm hisselerini aldığını duyurdu.

20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11.com, 20 Mart 2013 tarihinde Türkiye merkezli Doğuş Holding ile Güney Kore merkezli SK Group ortaklığında kurulmuş ve kurulduğu günden itibaren Türkiye’deki e-ticaret pazarının en önemli oyuncuları arasında yer almıştır.

Satın alma ile ilgili finansal detaylar henüz açıklanmazken, söz konusu satın alma Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de yaptığı en büyük yatırım olarak tanımlanıyor.

Getir, Mart 2022’de 768 milyon dolar yatırım aldı ve 11,8 milyar dolar değerlemeye ulaşarak, Trendyol’dan sonra Türkiye’nin ikinci, hızlı teslimat şirketleri arasında ise Avrupa’nın ilk decacorn şirketi oldu.