Meta Quest 3 tanıtıldı


Connect 2021 etkinliği ile yeniden markalanarak Metaverse’e odaklandığını açıklayan ve sanal gerçeklik pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan Meta, Quest ailesinin yeni üyesi Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

Mark Zuckerberg’ün Facebook ve Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşım ile tanıtılan Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğü, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen yeni nesil işlemcilerden alıyor. Quest 2 modeline oranla 2 kat daha fazla grafik performansı sunan Quest 3, ayrıca Quest 2 modeline oranla yüzde 40 daha hafif.

Mark Zuckerberg tarafından aktarılan bilgilere göre, Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünün üzerinde 3 yeni sensör bulunuyor ve Quest 2 modeline oranla daha yüksek çözünürlüklü bir ekran ile birlikte geliyor.

Quest 3 modeli resmi olarak tanıtılmış olsa da sanal gerçelik gözlüğünün teknik özellikleri ile ilgili detaylar henüz tam olarak paylaşılmadı. Quest 3 modelinin teknik detaylarının 27 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek Connect 2023 etkinliğinde paylaşılması bekleniyor.

Sonbaharda satışa sunulması beklenen Quest 3 sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı 499 dolar olarak açıklandı.

Meta Quest 3 tanıtıldı