Apple, 15 inç MacBook Air’i tanıttı


Apple, dünyanın en iyi 15 inç laptopu olan 15 inç MacBook Air’i tanıttı. Geniş 15.3 inç Liquid Retina ekranı, M2 çipin inanılmaz performansı, 18 saate kadar pil ömrü, fansız ve sessiz tasarımıyla dünyanın en ince 15 inç dizüstü bilgisayarı olan yeni MacBook Air, güç ve taşınabilirliği bir araya getiriyor. Yepyeni altı hoparlörlü ses sistemiyle etkileyici bir Uzamsal Ses özelliği sunan 15 inç MacBook Air, 1080p FaceTime HD kamera ve MagSafe şarjın yanı sıra macOS Ventura’nın gücü ve kolaylığıyla birlikte rakipsiz bir deneyim yaşatıyor.

41.499 TL başlangıç fiyat etiketine sahip olan 15 inç MacBook Air, 16 Haziran Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

Apple, 15 inç MacBook Air'i tanıttı (1)

Göz Kamaştırıcı 15.3 inç Liquid Retina Ekran

Yeni MacBook Air’de kullanıcıların çok daha fazla içerik görmesini sağlayan geniş ve yüksek çözünürlüklü bir 15.3 inç Liquid Retina ekran bulunuyor. 500 nite kadar parlaklık ve 1 milyar renk desteğiyle göz kamaştıran Liquid Retina ekran, içeriklerin son derece zengin, canlı ve net bir şekilde görünmesini sağlıyor. Üstelik bu ekran, benzer seviyedeki PC laptoplardakine kıyasla iki kat daha yüksek çözünürlüğe ve yüzde 25 daha fazla parlaklığa sahip.

Apple, 15 inç MacBook Air'i tanıttı (2)

Dünyanın En İnce 15 inç Laptopu

Yeni MacBook Air yalnızca 11,5 mm inceliğinde. Bu da onu dünyanın en ince 15 inç laptopu yapıyor. Yalnızca 1,49 kg olması sayesinde taşınması da son derece kolay. Yeni MacBook Air, geniş ekranına rağmen sağlam ve dayanıklı. Üstelik benzer seviyedeki bir PC laptopa göre yaklaşık yüzde 40 daha ince ve 0,22 kg daha hafif.

Apple, 15 inç MacBook Air'i tanıttı (3)

MacBook Air; aksesuarlar ve 6K çözünürlüğe kadar harici ekran için iki adet Thunderbolt bağlantı noktası, MagSafe şarj ve 3,5 mm kulaklık jakı ile çok yönlü bağlantı seçenekleri sunuyor. MacBook Air gece yarısı, yıldız ışığı, uzay grisi ve gümüş olmak üzere dört muhteşem renk seçeneğiyle sunuluyor.

Apple, 15 inç MacBook Air'i tanıttı (4)

M2 Çiple İnanılmaz Performans ve Muhteşem Pil Ömrü

15 inç MacBook Air, M2 çip sayesinde inanılmaz bir performans sergiliyor. Yeni 15 inç MacBook Air, Intel tabanlı en hızlı MacBook Air’e göre 12 kata kadar daha hızlı. Core i7 işlemcili en çok satan 15 inç PC laptop ile karşılaştırıldığında ise yeni MacBook Air iki kata kadar daha yüksek hıza sahip. Daha iyi bir ekran ve daha yüksek performansla gelen yeni MacBook Air, 18 saate kadar ulaşan olağanüstü pil ömrü sunuyor. Bu süre, PC’dekine kıyasla yüzde 50 daha fazla.5 15 inç MacBook Air’de dört adet performans ve dört adet verimlilik çekirdeğine sahip güçlü bir 8 çekirdekli CPU, inanılmaz hızlı grafikler için 10 çekirdekli bir GPU ve 16 çekirdekli Neural Engine yer alıyor. M2 çip ayrıca 100 GBps bellek bant genişliği ve 24 GB’a kadar hızlı birleşik bellek desteği sunuyor. Böylece aynı anda birden fazla iş yapmak ve karmaşık iş yükleriyle çalışmak son derece akıcı hale geliyor. M2 çipin performansı sayesinde kullanıcılar istedikleri her yerde çalışabiliyor, oyun oynayabiliyor ve neredeyse her türlü içeriği üretebiliyor.

Apple, 15 inç MacBook Air'i tanıttı (5)

1080p FaceTime HD Kamera ve Altı Hoparlörlü Ses Sistemi

MacBook Air’deki 1080p FaceTime HD kamera, FaceTime aramaları ve video konferanslar için mükemmel. M2 çipteki gelişmiş görüntü sinyali işlemcisinin işlem gücü de eklenince, kullanıcılar görüntülü aramalarda harika görünüyor. Üçlü mikrofon dizilimi, gelişmiş hüzmeleme algoritmaları kullanarak sesleri net bir şekilde yakalıyor. Böylece kullanıcılar görüntülü aramalarda seslerini güçlü ve net bir biçimde iletebiliyor.

Yeni 15 inç MacBook Air tasarımında, iki tweeter’dan ve force-cancelling özellikli iki grup woofer’dan oluşan yeni ve olağanüstü altı hoparlörlü ses sistemi de yer alıyor. Yeni hoparlörler iki kat güçlü bas ile daha tok sesler sunuyor. Dolby Atmos desteği sunan Uzamsal Ses özelliği ise müzik dinlerken veya film izlerken etkileyici deneyimler yaşatıyor.

Karşınızda 15 inç MacBook Air