Apple, 24 inç iMac’e yeni M3 çiple süper güçler kazandırıyor


Apple, M3 çiple donatılan yeni 24 inç iMac’i tanıttı. Dünyanın en iyi hepsi-bir-arada bilgisayarı şimdi daha da güçlü ve yetenekli. Apple çipin verimliliği sayesinde yeni iMac, kullanıcıların sevdiği yedi canlı renk seçeneğine sahip inanılmaz ince tasarımında muhteşem bir performans artışı sunuyor. M3 çipe sahip iMac, M1 çipe sahip önceki nesle göre 2 kata kadar daha hızlı. Ve yeni iMac, Intel tabanlı bir iMac’ten geçiş yapan kullanıcılar için en popüler 27 inç modellere kıyasla 2,5 kata kadar, en güçlü 21.5 inç modelden ise 4 kat daha hızlı. Yeni 24 inç iMac’te ayrıca 11,3 milyon piksel ve bir milyardan fazla renk sunan geniş 4.5K Retina ekran ve daha hızlı kablosuz bağlantı bulunuyor. Yeni iMac ayrıca, iPhone ile kesintisiz bir deneyim sağlıyor. Sınıfının en iyisi kamera, hoparlörler, mikrofonlar ve macOS Sonoma ile birlikte her zamankinden de iyi hale gelen, M3 çipe sahip iMac, ailelerden küçük işletmelere, kreatif işlerle uğraşanlardan öğrencilere ve oyunculara kadar herkes için ideal.

49.999 TL başlangıç fiyat etiketine sahip olan yeni iMac, 10 Kasım Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

Apple, 24 inç iMac'e yeni M3 çiple süper güçler kazandırıyor (1)

Süper güçlü M3 çip

8 çekirdekli CPU’ya, 10 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilen GPU’ya ve 24 GB’a kadar birleşik bellek desteğine sahip M3 çip, iMac’in performansını yine büyük ölçüde artırıyor. Yeni iMac, M1 çipe sahip bir önceki nesilden 2 kata kadar daha hızlı. Kullanıcılar günlük üretkenlik uygulamalarında multitasking işlemlerinden yüksek çözünürlüklü fotoğrafları veya birden fazla 4K video akışını düzenlemek gibi yaratıcı tutkularını keşfetmeye kadar yaptıkları her şeyde M3 çipin hızını ve gücünü hissedecek. M3 çipin yeni nesil GPU’sundan yararlanan iMac donanım hızlandırmalı örgü gölgelendirme ve ışın izleme özelliklerini destekliyor; daha doğru ışıklandırma, yansıma ve gölgelerle son derece gerçekçi oyun deneyimleri sunuyor; üç boyutlu tasarımı ve içerik üretimini daha da hızlandırıyor. 16 çekirdekli Neural Engine ve en yeni media engine ile iMac, etkileyici yapay öğrenme becerileri ve video performansı sergiliyor.

Apple, 24 inç iMac'e yeni M3 çiple süper güçler kazandırıyor (2)

Intel’den Geçiş Yapanlar ve Yeni Mac Kullanıcıları İçin İdeal Bir Masaüstü Bilgisayar

Intel’den geçiş yapan kullanıcılar, M3 çipe sahip iMac ile performansta ve özelliklerde çok büyük bir fark hissedecek. Geçiş yapan kullanıcılar en güçlü 21.5 inç iMac’ten 4 kata kadar ve en popüler 27 inç iMac modellerinden 2,5 kata kadar daha hızlı performans elde edecek. Kullanıcılar 11,3 milyon piksel ile etkileyici görüntüler sunan 24 inç 4.5K Retina ekrana bayılacak. Intel tabanlı 4K ve 5K modellerin yerini alacak mükemmel boyutu ve çözünürlüğü sunan bu ekran, daha da çok yönlü bir tasarıma sahip. Yeni geçiş yapan kullanıcılar ayrıca sektör lideri kameraya, hoparlörlere ve mikrofonlara kavuşmanın yanı sıra Apple çipin mümkün kıldığı Neural Engine ve media engine gibi gelişmiş teknolojilerden ve Touch ID seçeneğinden yararlanabilecekler.

Yeni iMac kullanıcıları hem tüm bu avantajların tadını çıkaracak hem de en yeni Intel Core i7 işlemciye sahip en çok satan 24 inç hepsi-bir-arada PC’den 4 kata kadar daha hızlı performans elde edecek. Etkileyici 4.5K Retina ekranda, en çok satan 24 inç hepsi-bir-arada PC’dekinden 5 kat daha fazla piksel bulunuyor. Ayrıca Geçiş Yardımcısı Mac kullanmaya başlamayı kolaylaştırıyor. Süreklilik özellikleri ise kullanıcıların iPhone ile diğer Apple aygıtları arasında zahmetsizce çalışmasını sağlıyor.