Apple, M3 çiplere sahip yeni MacBook Pro’yu tanıttı


Apple, yeni MacBook Pro serisini tanıttı. Yeni MacBook Pro modelleri yepyeni M3 çip ailesi ile sunuluyor. Yeni nesil GPU mimarisine ve daha hızlı bir CPU’ya sahip M3 ailesi, MacBook Pro’ya daha da iyi performans ve olağanüstü yeni beceriler kazandırıyor. M3 çipe sahip yeni 14 inç MacBook Pro, hem günlük görevler için ideal hem de profesyonel uygulamalarda ve oyunlarda olağanüstü düzeyde sürdürülebilir performans sunuyor. Kreatif işlerle uğraşan kişiler, öğrenciler ve girişimciler için ideal olan model, daha da fazla performans ve ekstra birleşik bellek desteği sayesinde kod yazanlar, kreatif işlerle uğraşan kişiler ve araştırmacılar gibi kullanıcılar için daha zorlu iş akışlarıyla çalışmayı mümkün kılıyor. M3 Max çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro, bilgi işlem sınırlarını zorlayan performans ve beceriler sunuyor. Canavar gibi bir GPU’ya, güçlü bir CPU’ya ve 128 GB’a kadar birleşik bellek desteğine sahip M3 Max çipli MacBook Pro, yapay öğrenme programcıları, 3D sanatçıları ve video editörleri gibi kullanıcılar için profesyonel uygulamalarda multitasking yapmaya ve ileri seviye iş akışlarına imkan tanıyor. M3 Pro ve M3 Max modelleri şimdi ayrıca göz alıcı koyu bir alüminyum yüzey oluşturan uzay siyahı renk seçeneğiyle sunuluyor.

62.999 TL başlangıç fiyat etiketine sahip olan yeni MacBook Pro, 10 Kasım Cuma gününden itibaren satışa sunulacak.

Tüm MacBook Pro modelleri yüzde 20 daha parlak SDR içerikler sunan göz alıcı bir Liquid Retina XDR ekrana, yerleşik 1080p kameraya, etkileyici altı hoparlörlü ses sistemine ve çok çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip. 22 saate kadar pil ömrüyle birlikte MacBook Pro serisi, profesyoneller için üstün taşınabilirlik sağlıyor. Hem elektriğe bağlıyken hem de pil ile çalışırken aynı performansı sunması sayesinde kullanıcılar iş akışlarını her yere yanlarında götürebiliyor.

Apple, M3 çiplere sahip yeni MacBook Pro'yu tanıttı (1)

Karşınızda M3 Ailesi

M3 çip ailesi Apple çipin olağanüstü inovasyon hızını devam ettiriyor. M3, M3 Pro ve M3 Max, sektör lideri 3 nanometre teknolojisiyle geliştirilen ilk kişisel bilgisayar çipleri. Bu çiplerdeki daha hızlı ve daha verimli yeni nesil GPU sayesinde, Apple çip için grafik mimarisinde bugüne kadarki en büyük ilerleme kaydediliyor. Dynamic Caching adlı çığır açan bir teknolojiye sahip olan GPU, donanımda yerel bellek kullanımını gerçek zamanlı olarak atıyor. Böylece her görev için tam olarak gereken düzeyde bellek kullanılıyor. Bu da grafiklerin en yoğun kullanıldığı profesyonel uygulamalarda ve oyunlarda GPU’dan yararlanma oranını ve performansı büyük ölçüde artırıyor.

GPU, Apple çipe yeni render alma özellikleri de kazandırıyor. Örneğin, geometri işlemeye daha fazla beceri ve verimlilik katan donanım hızlandırmalı örgü gölgelendirme özelliği görsel açıdan daha karmaşık sahneleri mümkün kılıyor. Ve Mac’te ilk kez sunulan donanım hızlandırmalı ışın izleme özelliği sayesinde oyunlarda gölgelerin ve yansımaların render’ı daha doğru bir şekilde alındığından daha gerçekçi ortamlar oluşturulabiliyor.

Apple, M3 çiplere sahip yeni MacBook Pro'yu tanıttı (2)

M3 çipe sahip 14 inç MacBook Pro

M3 çipe sahip MacBook Pro, öğrencilerden iş yeri sahiplerine, müzisyen olmak isteyenlerden video editörlerine kadar, tutkularının peşinden giden her türlü kullanıcı için ideal bir laptop. M3 çipe sahip 14 inç MacBook Pro, M1 çipe sahip 13 inç MacBook Pro’ya kıyasla yüzde 60’a kadar daha hızlı. Üstelik gelişmiş termal sistemi sayesinde M3 çipin tüm potansiyelini açığa çıkararak sürdürülebilir performans sunuyor. 62.999 TL’den başlayan harika fiyatlarıyla MacBook Pro her zamankinden daha yüksek performans ve özellikler sunuyor.

M3 Pro çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro

M3 Pro çipe sahip MacBook Pro kod yazanlar, kreatif işlerle uğraşan kişiler ve araştırmacılar gibi daha zorlu iş akışlarına sahip kullanıcılar için daha da fazla performans sağlıyor, daha fazla birleşik bellek desteği sunuyor ve şimdi M1 Pro çipe sahip 16 inç modele kıyasla yüzde 40’a kadar daha hızlı.

M3 Max çipe sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro

M3 Max çipe sahip MacBook Pro; yapay öğrenme programcıları, 3D sanatçıları ve video editörleri gibi ileri seviye iş akışlarıyla çalışan kullanıcılara yönelik performans ve beceriler sunuyor. M1 Max çipe sahip 16 inç MacBook Pro’ya kıyasla 2,5 kata kadar ve en hızlı Intel tabanlı MacBook Pro modelinden 11 kata kadar daha hızlı. Ayrıca, 128 GB’a kadar birleşik bellek desteği sayesinde içerik oluşturucularının birden fazla profesyonel uygulamaya ve eklentiye yayılan büyük ve karmaşık projeler üzerinde kolayca çalışabilmelerini veya orkestra kitaplıklarının tamamına bellekten anında ulaşarak devasa film müzikleri besteleyebilmelerini sağlıyor.