Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı 10 Haziran 2024’te geri dönüyor


Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı (WWDC) 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında online formatta gerçekleştireceğini duyurdu. Geliştiriciler ve öğrenciler, açılış gününde Apple Park’ta gerçekleşecek özel bir etkinlikle kutlamaya bizzat katılma fırsatına da sahip olacak.

WWDC24’te Neler Var?

Tüm geliştiriciler için ücretsiz olan WWDC24, en yeni iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS ve visionOS gelişmelerine ışık tutacak. Apple’ın geliştiricilere uygulamalarını ve oyunlarını geliştirmelerinde yardımcı olma kararlılığının bir parçası olarak etkinlik, geliştiriciler için Apple uzmanlarına benzersiz erişimin yanı sıra yeni araçlar, çerçeveler ve özellikler hakkında bilgi de sağlayacak.

Keynote Etkinliği ve Daha Fazlası

Geliştiriciler ve öğrenciler, keynote etkinliğini izleyerek en yeni Apple yazılımlarını ve teknolojilerini keşfedebilecek ve hafta boyunca Apple Developer uygulaması, web sitesi ve YouTube üzerinden WWDC24’ü deneyimleyebilecek. Bu yılki konferansta görüntülü oturumların yanı sıra Apple tasarımcıları ve mühendisleriyle etkileşim kurma ve dünya çapındaki geliştirici topluluğuyla bağlantıya geçme fırsatları olacak.

Yüz Yüze Deneyim Fırsatı

WWDC24, 10 Haziran’da geliştiricilere Apple Park’taki keynote etkinliğini izleme, Apple ekip üyeleriyle buluşma ve özel etkinliklere katılma fırsatı sağlayacak yüz yüze bir deneyim içerecek. Yer sınırından dolayı başvuru gerektiren etkinliğe nasıl katılabileceğinizle ilgili ayrıntıları Apple Developer sitesinde ve uygulamasında bulabilirsiniz.

Apple Swift Student Challenge

Apple, yeni nesil geliştiricileri, içerik üreticileri ve girişimcileri geliştirmeyi amaçlayan birçok Apple programından biri olan Swift Student Challenge ile yeni nesil geliştiricileri desteklemekten gurur duyuyor. 28 Mart’ta bu yılki başvuru sahiplerine sonuçlar bildirilecek ve kazananlar Apple Park’taki yüz yüze deneyime katılmak için başvuru yapabilecek. Kazananlar arasından olağanüstü başvuruları nedeniyle seçilen elli kişi, üç günlük bir deneyim için Cupertino’ya davet edilecek.