Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı yeniden tamamen online olarak düzenlenecek

Avatar

Apple, yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı 7 – 11 Haziran tarihleri arasında tamamen online olarak düzenleyeceğini duyurdu. Tüm geliştiriciler için ücretsiz olan WWDC21’de iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’in geleceğiyle ilgili benzersiz bilgiler sunulacak. Geçtiğimiz yılki online konferansın rekor düzeydeki katılımcı sayısından ve öğrettiklerinden güç alan WWDC21, geliştiricilere yenilikçi ve platformların fark yaratmasını sağlayan uygulamalar ve oyunlar geliştirirken destek alacakları yeni teknolojiler, araçlar ve çerçeveler hakkında bilgi edinme fırsatı sunuyor. Apple ayrıca, genç geliştiricilere bir Swift oyun alanı oluşturarak kodlama becerilerini gösterme fırsatı sağlayan Swift Öğrenci Yarışması için bu yılın başvurularının başladığını duyurdu.

Müşterilerin çalışmak, öğrenmek, yaratıcılıklarını ifade etmek, eğlendirmek ve eğlenmek için Apple ürünlerine her zamankinden daha fazla güvendiği bu dönemde, WWDC21 dünyanın her yerine dağılmış 28 milyondan fazla geliştiriciden oluşan Apple geliştirici topluluğuna ve yeni yetişen uygulama geliştiricileri kuşağına fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için ihtiyaç duydukları bilgiyi ve araçları sağlayacak. Bu yılın konferansında keynote sunumundan ve State of the Union sahnelerinden duyurular, online oturumlar, teknik yönlendirme sunan 1:1 laboratuvarlar ve geliştiricilerin en yeni çerçeveler ve teknolojiler hakkında bilgi edinmek üzere Apple mühendisleri ve tasarımcılarıyla etkileşime geçmeleri için yeni yollar bulunacak.

Apple, bu yılın Swift Öğrenci Yarışması’nda öğrencileri bir Swift oyun alanında üç dakikada deneyimlenebilecek interaktif bir sahne oluşturmaya davet ederek, kodlamayı çok seven öğrencileri uzun süredir destekleme geleneğini sürdürüyor. iPad ve Mac için geliştirilmiş devrim niteliğindeki bir uygulama olan Swift Playgrounds, Swift programlama dilini öğrenmeyi interaktif ve eğlenceli hale getiriyor. Öğrenciler Swift Öğrenci Yarışması’na kendi Swift oyun alanlarını 18 Nisan’a kadar gönderebilirler. Kazananlar özel WWDC kıyafeti ve rozet seti alacak. Daha fazla bilgi için, Swift Öğrenci Yarışması web sitesini ziyaret edin.

WWDC21 online olarak düzenlense de Apple yerel ekonomiyi desteklemek için ve 100 milyon ABD doları tutarındaki Irksal Eşitlik ve Adalet Girişimi’nin bir parçası olarak San José şehri tarafından başlatılan bir eğitim ve eşitlik inisiyatifi olan SJ Aspires’a 1 milyon ABD doları sağlamayı da taahhüt ediyor. Yeterli hizmet alamayan mahallelerdeki gençlerin hedefler belirleyip üniversite eğitimi almak için kendilerine bir yol çizmelerini sağlamaya odaklanan SJ Aspires; öğrencileri üniversiteler ve kariyer seçenekleri konusunda eğiten, bireysel danışmanlık hizmeti veren ve Siyahi ve Kahverengi tenli öğrencilerin akademik fırsatlara erişmelerinin önündeki engelleri azaltmaya yardımcı olacak online araçlar sağlayan performansa dayalı bir burs programı sunuyor. Bu destek, Apple ile San José şehri ve San José Public Library Foundation arasındaki, teknoloji programlarını desteklemeyi amaçlayan uzun süreli iş birliğini genişletiyor.

Apple, programla ilgili ek bilgileri WWDC21 öncesinde Apple Developer uygulamasında, Apple Developer web sitesinde ve Mail yoluyla paylaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir