Apple, yeni nesil Apple TV 4K`yı tanıttı

Avatar

Apple, Dolby Vision ile yüksek kare hızlı HDR sunan ve müşterileri en sevdikleri içeriklere en yüksek kalitede bağlayan yeni nesil Apple TV 4K`yı tanıttı. Yeni Apple TV 4K`nın kalbinde, grafik performansında, video kod çözmede ve ses işlemede önemli bir artış sağlayan A12 Bionic çip bulunuyor. Yepyeni bir tasarıma sahip olan Siri Remote, sezgisel gezinme denetimleriyle Apple TV’de şovları ve filmleri izlemeyi daha da kolaylaştırıyor. Türkiye dahil tüm dünyada 30 Nisan Cuma gününden itibaren ön siparişe sunulacak Apple TV 4K, Mayıs`ın ikinci yarısı teslim edilmeye başlanacak ve satışa sunulacak. Apple TV 4K`nın Türkiye başlangıç fiyatı 2.099 TL olarak açıklandı.

İyileştirilmiş Video Deneyimleri

Apple TV 4K, A12 Bionic ile artık yüksek kare hızlı HDR (Yüksek Dinamik Aralık) ve Dolby Vision videoyu destekliyor ve saniyede 60 kare (fps) hızla hareket eden aksiyonun daha akıcı bir şekilde oynatılmasını ve her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlıyor.

Yenilikçi bir renk dengesi süreci sayesinde Apple TV, bir televizyonun görüntü kalitesini iyileştirmek için iPhone ve gelişmiş sensörleriyle birlikte çalışır. Apple TV, renk dengesini dünya çapındaki görüntü yönetmenleri tarafından kullanılan endüstri standardı teknik özelliklerle karşılaştırmak için iPhone’daki ışık sensörünü kullanır. Apple TV, bu verileri kullanarak müşterilerin televizyon ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan video çıkışını çok daha doğru renkler ve iyileştirilmiş kontrast sağlayacak şekilde otomatik olarak uyarlar.

Yeniden Tasarlanan Siri Remote

Tamamen yeni Siri Remote, daha iyi doğruluk için beş yönlü gezinme sunan ve ayrıca Apple TV kullanıcılarının sevdiği hızlı yönlendirmeler için dokunmatik özellikli yenilikçi bir tıklama pedine sahip. Tıklama pedinin dış halkası, onu bir jog kontrolüne dönüştüren sezgisel bir dairesel hareketi destekler. Tek parça alüminyum tasarımıyla yeni Siri Remote, kullanıcının eline daha rahat oturur.

Yeni Siri Remote’ta ayrıca bir TV’nin gücünü kontrol eden bir güç düğmesi ve sessize almak için başka bir güç düğmesi var, bu da onu TV’nin keyfini çıkarırken ihtiyaç duyulan tek uzaktan kumanda haline getiriyor. Müşteriler, Siri’yi kullanarak belirli programları veya filmleri kolayca arayabilir, akıllı ev aksesuarlarını kontrol edebilir, maç sonuçlarını veya hava durumunu kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir