Apple, yeni nesil iPad Pro`yu tanıttı

Avatar

Apple, iPad’de mümkün olanın sınırlarını zorlayarak şimdiye kadarki en güçlü ve gelişmiş iPad Pro‘yu tanıttı. Apple tasarımı M1 çipinin eklenmesi performansta büyük bir sıçrama sağlayarak iPad Pro’yu türünün en hızlı aygıtı haline getiriyor. 12,9 inç iPad Pro, en zorlu HDR iş akışlarına daha gerçekçi ayrıntılarla çarpıcı bir görsel deneyim sunan, iPad Pro’ya aşırı dinamik aralık getiren yeni bir Liquid Retina XDR ekrana sahiptir. 5G’ye sahip hücresel modeller, hareket halindeyken daha da hızlı kablosuz bağlantı sağlar ve kullanıcılara yüksek hızlı aksesuarlar için profesyonel düzeyde işlem hacmi sağlamak için iPad Pro artık Thunderbolt desteği de içeriyor. Ek olarak, tamamen yeni bir Ultra Geniş ön kamera, kullanıcıları daha da ilgi çekici video görüşmeleri için otomatik olarak mükemmel şekilde çerçevelenmiş tutan yeni bir özellik olan Center Stage’i etkinleştirir. Türkiye dahil tüm dünyada 30 Nisan Cuma gününden itibaren ön siparişe sunulacak yeni iPad Pro, Mayıs`ın ikinci yarısı teslim edilmeye başlanacak ve satışa sunulacak. Yeni iPad Pro`nun Türkiye başlangıç fiyatı 8.599 TL olarak açıklandı.

Apple, yeni nesil iPad Pro`yu tanıttı (1)

M1, iPad Pro’ya Geliyor

Çığır açan M1 çipi, iPad Pro’nun sektör lideri performansını tamamen yeni bir düzeye taşıyor. 8 çekirdekli CPU tasarımı, düşük güçlü silikonda dünyanın en hızlı CPU çekirdeklerini içerir ve A12Z Bionic’e göre yüzde 50’ye kadar daha hızlı CPU performansı sunar. 8 çekirdekli GPU, yüzde 40’a kadar daha hızlı GPU performansı sağlar. iPad Pro’daki bu CPU ve grafik performansı kombinasyonu, türünün en hızlı aygıtı olarak liderliğini genişletiyor. Yeni nesil 16 çekirdekli Apple Neural Engine, gelişmiş bir görüntü sinyali işlemcisi, 16 GB’a kadar bellek, 2 kat daha hızlı depolama ve 2 TB’a kadar kapasiteye sahip birleşik, yüksek bant genişliğine sahip bir bellek mimarisi gibi güçlü özel teknolojiler, iPad Pro’yu her zamankinden daha yetenekli hale getiriyor. M1’in sektör lideri güç verimliliği, iPad Pro’nun ince ve hafif tasarımında tüm gün süren pil ömrünün yanı sıra tüm bu inanılmaz performansı mümkün kılıyor.

12,9 inç Liquid Retina XDR Ekran, iPad Pro’ya Aşırı Dinamik Aralık Getiriyor

Yeni Liquid Retina XDR ekran, Pro Display XDR’ın çarpıcı ekran önü performansını 12.9 inç iPad Pro’ya taşıyor. Ekranın tüm arkasında 10.000’den fazla LED kullanan yeni, son teknoloji bir mini LED tasarımıyla tasarlanan Liquid Retina XDR ekran, 1000 nit tam ekran parlaklığı, 1600 nit maksimum parlaklık ve olağanüstü 1 Yaratıcı iş akışlarını geliştirmek için milyonda 1 kontrast oran sunuyor Sonuç, en karanlık görüntülerde bile en parlak vurguları ve en ince ayrıntıları yakalayarak gerçek dünyada görülebilenleri yansıtan çarpıcı bir görsel deneyimdir. Artık fotoğrafçılar, kameramanlar ve film yapımcıları da dahil olmak üzere yaratıcı profesyoneller, her yere götürebilecekleri büyük bir ekranda gerçeğe yakın HDR içeriği görüntüleyebilir ve düzenleyebilir. Yeni Liquid Retina XDR ekran, HDR ve Dolby Vision içeriği için benzersiz bir mobil sinema izleme deneyimi sunan ProMotion, True Tone ve P3 geniş renk desteği dahil olmak üzere 11 inç iPad Pro’da da bulunabilen diğer gelişmiş teknolojileri içerir.

Apple, yeni nesil iPad Pro`yu tanıttı (2)

5G ile Daha Yüksek Hızlar

iPad Pro’da bulunan 5G ile, hareket halindeki müşteriler daha iyi performansla daha fazlasını yapabilir ve yeni nesil indirme ve yükleme hızlarına erişebilir. Kullanıcılar, güvenli ve hızlı bir bağlantı kullanarak yaratıcı ve üretken kalabilir ve halka açık Wi-Fi bağlantı noktalarına bağlanma ihtiyacını azaltabilir. Kendi türündeki herhangi bir cihazda en fazla 5G bandına sahip olan iPad Pro, dünya çapında en geniş 5G kapsamını sunar. ABD’deki iPad Pro modelleri, 5G’nin daha yüksek frekanslı versiyonu olan milimetre dalgayı destekleyerek iPad Pro’nun 4 Gbps’ye kadar hızlara ulaşmasını sağlıyor. iPad Pro aynı zamanda eSIM desteği sunarak anında bir ağ bulmayı ve 5G veri planına kaydolmayı kolaylaştırır.

Apple, yeni nesil iPad Pro`yu tanıttı (3)

Thunderbolt, iPad Pro’ya Geliyor

Thunderbolt ve USB 4 desteği, iPad Pro’daki USB-C bağlantı noktasını, kablolu bağlantılar için önceki iPad Pro’ya göre 40 Gbps’ye kadar 4 kat daha fazla bant genişliğiyle şimdiye kadarki en hızlı, en çok yönlü bağlantı noktası haline getiriyor. Thunderbolt, 10Gbps Ethernet’i destekler ve tümü yüksek performanslı kablolar ve yuvalar kullanılarak bağlanan tam 6K çözünürlükte Pro Display XDR dahil olmak üzere daha hızlı harici depolama ve hatta daha yüksek çözünürlüklü harici ekranlar gibi devasa bir yüksek performanslı aksesuar ekosistemi açar.

Karşınızda Yeni iPad Pro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir