Apple’ın Bağımsız Onarım Sağlayıcısı programı tüm dünyaya genişletiliyor

Avatar

Yakında 200’ü aşkın ülkede sunulacak Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcısı programı, Apple ürünlerinin satıldığı ülkelerin hemen hemen hepsini kapsayacak. 2019’da başlatılan ve geçtiğimiz yıl Avrupa ve Kanada’yı kapsayacak şekilde genişletilen program, her boyuttan onarım sağlayıcılarının Apple ürünleri için güvenli ve güvenilir onarım hizmetleri sunabilmek üzere orijinal Apple parçalarına, araçlara, onarım kılavuzlarına ve tanılama yöntemlerine erişmesine olanak tanıyor. Şu anda ABD, Kanada ve Avrupa’da müşterilere hizmet veren 1.500’den fazla Bağımsız Onarım Sağlayıcısı bulunuyor.

Programa katılan tüm onarım sağlayıcıları, Apple’ın sunduğu ücretsiz eğitimlerin yanı sıra Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları (AASP) ve Apple Store’larla aynı orijinal parçalara, araçlara, onarım kılavuzlarına ve tanılama yöntemlerine erişim sağlayacak. Bir şirketin program katılımcısı olduğunu doğrulamak için support.apple.com/repair/verify-repair-provider sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Apple Onarım Servisini Genişletiyor

Apple, tüm Apple ürünleri için hem garanti kapsamında hem de garanti dışı servis sunarak milyonlarca kişiye yardımcı olan 5.000’den fazla AASP’yi kapsayan global ağı aracılığıyla müşterilerine kolay erişilebilen onarım seçenekleri sunmayı sürdürüyor. Onarım servisi sunan konumları bulmak için support.apple.com/repair sayfasını ziyaret edin.

Apple, COVID-19 sürecinde tüm onarım seçenekleri ve iş ortakları genelinde müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini korurken onarım servislerine erişmelerine yardımcı olmak için çalışıyor. Şirket bu kapsamda müşteriler için ek postayla onarım seçenekleri sundu ve müşterilere sağlık ve güvenlik kurallarına uygun bir şekilde servis veren mevcut sağlayıcı ağını desteklemeye devam etti.

Bulunabilirlik

  • Apple’ın Bağımsız Onarım Sağlayıcısı programına katılım ücretsiz. Programa katılmaya uygun olmak için onarım sağlayıcılarının onarımları gerçekleştirecek Apple sertifikalı bir teknisyen bulundurmayı taahhüt etmeleri gerekiyor. Sertifikasyon süreci de kolay ve ücretsiz olarak tamamlanıyor. Uygun bulunan onarım sağlayıcıları orijinal Apple parçaları ve araçlarını AASP’lerle aynı fiyattan satın alabiliyor, eğitim, onarım kılavuzları ve tanılama yöntemlerine ücretsiz erişim olanağına sahip oluyor.
  • Bu haftanın ilerleyen günlerinden başlayarak, şu ülke ve bölgelerde bulunan ve programa katılmakla ilgilenen onarım sağlayıcıları daha fazla bilgi edinmek ve Bağımsız Onarım Sağlayıcısı olmak üzere başvurmak için https://support.apple.com/tr-tr/irp-program sayfasını ziyaret edebilirler: Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Butan, Cook Adaları, Endonezya, Fiji, Filipinler, Guam, Güney Afrika, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Kamboçya, Kore, Laos, Makao, Maldivler, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Pakistan, Papua Yeni Gine, Rusya, Singapur, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tayland, Tayvan, Tonga, Türkiye, Vanuatu, Vietnam ve Yeni Zelanda.
  • Bu yılın ilerleyen dönemlerinde Bağımsız Onarım Sağlayıcısı programı şu ülke ve bölgelerde de sunulacak: ABD Virgin Adaları, Angola, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Aruba, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Belarus, Belize, Benin, Bermuda, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Britanya Virgin Adaları, Burkina Faso, Burundi, Cayman Adaları, Cebelitarık, Cezayir, Cibuti, Curaçao, Çad, Çin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Kongo Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvador, Ekvator Ginesi, El Salvador, Eritre, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gabon, Gambiya, Gana, Gine Cumhuriyeti, Gine-Bissau, Grenada, Guatemala, Guyana, Güney Sudan, Gürcistan, Haiti, Hollanda Antilleri, Honduras, Irak, İspanya Virgin Adaları, İsrail, Jamaika, Kamerun, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kolombiya, Komorolar, Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Liberya, Libya, Lübnan, Madagaskar, Mali, Mauritius, Mayotte, Meksika, Mısır, Moldova, Montserrat, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Nikaragua, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Ruanda, Senegal, Seyşeller, Sırbistan, Sierra Leone, Sint Maarten, Somali, St. Barthelemy, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Martin, St. Pierre ve Miquelon, St. Vincent ve Grenadinler, Surinam, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Togo, Trinidad ve Tobago, Tunus, Turks ve Caicos Adaları, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Wallis ve Futuna, Zambiya ve Zimbabve.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir