Apple’ın Bul ağı şimdi yeni üçüncü taraf bulma deneyimleri sunuyor

Avatar

Apple, üçüncü taraf ürünlerinin Apple’ın yüz milyonlarca Apple aygıtından oluşan Bul ağının gizli ve güvenli bulma özelliklerini kullanmasına imkan veren güncellenmiş Bul uygulamasını duyurdu. Find My Network Accessory Program geniş ve küresel Bul ağını bu servisi kullanan ürünler geliştirmek isteyen üçüncü taraf aygıt üreticilerine açıyor. Böylece müşteriler yaşamlarındaki önemli ürünleri bulmak ve izlemek için Bul uygulamasını kullanabilecekler. Belkin, Chipolo ve VanMoof’un Bul uygulamasıyla çalışan yeni ürünleri önümüzdeki haftadan itibaren satışa çıkacak.

Bul Ağı Aksesuar Programı

Made for iPhone Programının bir parçası olan Find My Network Accessory Program mevcut veya yeni ürünlerini Bul ağına bağlamak isteyen aksesuar geliştiricileri için tasarlandı. Üçüncü taraf ürünlerinin, Bul ağının Apple müşterilerinin güvendiği tüm gizlilik korumalarına uymaları zorunlu. Onaylanan ürünler yeni Items sekmesine eklenecek ve kullanıcılara ürünün Bul ağı ve Bul uygulamasıyla uyumlu olduğunu açıkça göstermek üzere bir “Apple Bul ile çalışır” rozetine sahip olacak.

Apple ayrıca, çip seti üreticileri için bu ilkbahar döneminde bir spesifikasyon taslağı yayınlayacağını da duyurdu. Bu spesifikasyonla birlikte, üçüncü taraf aygıt üreticileri U1 özellikli Apple aygıtlarındaki Ultra Geniş Bant teknolojisinden yararlanabilecek ve yakın olduklarında daha hassas ve daha yüksek yön farkındalığı içeren bir deneyim oluşturabilecekler.

İlk Bul Özellikli Ürünler

VanMoof’un en yeni S3 ve X3 elektrikli bisikletleri, Belkin’in SOUNDFORM Freedom True Kablosuz Kulaklığı ve Chipolo ONE Spot eşya bulucu, Bul ile çalışan üçüncü taraf yenilikçi aksesuarların ilk grubunu oluşturuyor. Bu ürünler kullanıcıların bisikletlerini nerede bıraktıklarını, spor salonundaki kulaklıklarını, sırt çantalarını ve çok daha fazlasını bulmalarına yardımcı olacak. Kısa bir süre içinde başka üçüncü taraf üreticiler de Bul özellikli ürünler ve aksesuarlar sunacak.

İlgilenen aksesuar geliştiricileri, Made for iPhone programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en son Find My Network Accessory Program spesifikasyonunu indirmek için apple.com sitesini ziyaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir