Discovery, BluTV`nin yüzde 35 hissedarı oldu

Avatar

Dünya üzerinde 170 ülkede, 33 dilde, 1.5 milyar katılımcısı ile 100’ün üzerinde kanalı ve 29 eğlence markası olan Discovery, Türkiye`nin önde gelen online video izleme platformu BluTV’ye yatırım yaptı ve bu yatırım ile birlikte BluTV’nin yüzde 35 hissedarı oldu. Bu stratejik ortaklıkla Türk izleyiciler, Discovery`nin tüm içeriklerini ve Eurosport’un premium spor yayınlarını BluTV’de keyifle izleyebilecekler.

Dünya üzerinde Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere hizmet veren BluTV, 2016’daki lansmanından bu yana, orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle çok güçlü bir büyüme sağladı.

“Bu yolculuğa BluTV ile birlikte başlamaktan heyecan duyuyoruz.” diyen Discovery EMEA Bölgesi Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, Discovery’nin 20 yıldır yatırım yaptığı önemli bir pazar. Türkiye’nin önde gelen uluslararası medya şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. BluTV’ye yaptığımız yatırım ve bugün duyurduğumuz stratejik ortaklığımız, ülkedeki en büyük yerel SVOD yayıncısı ile Türk OTT pazarına girişimizi temsil ediyor. Bu ortaklık, pazardaki çoklu kanal stratejimizi güçlendirip, dünya çapında izleyicisi giderek artan güçlü Türk yapımlarına erişim sağlayacak. BluTV üyelerinin, çok yakında istedikleri yerde ve zamanda Discovery içeriklerinin keyfini çıkarabilecek olmalarından çok memnunuz.”

“BluTV’yi büyüme yolunda bir sonraki aşamaya taşıyacak yeni bir ortağa sahip olduğumuz için mutluyuz.” diyen BluTV’nin Kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ sözlerini şöyle sürdü: “Dünyanın önde gelen medya ve eğlence şirketlerinden biri olan yeni stratejik ortağımız Discovery ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. BluTV, orijinal içerik üretimini özenle seçilmiş yerli ve yabancı içerik portföyü ile birleştirerek, son beş yılda milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve Türkiye SVOD pazarının büyümesine öncülük etmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir