Facebook, İzmir için 922 bin TL`lik yardım paketini açıkladı

Oğuzhan Elmas

Facebook, 30 Ekim Cuma günü İzmir`de meydana gelen depremin ardından bölgedeki çalışmalara destek olmak için toplamda 922 bin TL`lik yardım paketini açıkladı. Sivil toplum kuruluşu Açık Açık Derneği aracılığıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin Bir Kira Bir Yuva projesine 775 bin TL bağış yapacak olan Facebook, bölgedeki çalışmalarına devam eden Arama Kurtarma Derneği, Kızılay, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve İhtiyaç Haritası`nın deprem sonrası süreçle ilgili çevrimiçi kampanyalarına destek olmak üzere 147 bin TL’lik reklam kredisi desteğinde bulunacak.

İzmir için hazırladıkları 922 bin TL`lik yardım paketini açıklayan ve konuyla ilgili açıklama yapan Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İzmir’de yaşanan trajedi bizlere özel sektör, kamu sektörü ve tüm bireyler el ele verdiğinde neler yapabileceğimizi bir kez daha hatırlattı. Biz de Facebook olarak bu süreçte üzerimize düşeni yapmak için adımlar atıyor, topluluğumuzun ihtiyaç zamanında birbirine yardımcı olmasını kolaylaştıracak araçlar geliştirmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bağlantı kurmak, paylaşım yapmak ve büyümek için hizmetlerimize ihtiyaç duyan topluluğumuzun yanında olmaya devam edeceğiz.”

Facebook’un İzmir’de meydana gelen deprem sonrası attığı adımlardan bahseden Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Depremin gerçekleştiği tarihten bu yana kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağışta bulunmak, gerçek zamanlı bilgilerin ve yardımların paylaşıldığı gruplar oluşturmak ve Topluluk Yardımı ve Güvenlik Durumu Kontrolü özelliklerimiz üzerinden Türkiye’deki topluluğumuza yardım sunmak gibi birçok adımı hızlıca hayata geçirdik. Bölgedeki yardım çalışmalarını desteklemek ve ülkemizdeki insanlara bu zor süreçte yardımcı olmak adına faaliyetlerimize devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir