Nevzat Aydın, 21 milyon kişisinin etkilendiği siber saldırıyla ilgili açıklama yaptı

Avatar

25 Mart Perşembe sabahı tespit ettikleri üzere, kimliği tespit edilemeyen korsan veya korsanlar tarafından siber saldırıya uğradıklarını ve kullanıcı verilerinin çalındığını açıklayan Yemeksepeti`nin CEO`su Nevzat Aydın, 21.504.083 kişisinin etkilendiği siber saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, üzgün olduğunu ve benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yaptıklarını vurgulayan Nevzat Aydın, saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde olduklarını vurguladı.

Nevzat Aydın Tarafından Yapılan Açıklama

“Arkadaşlar kısa süre önce yaşananlar malum. Detayları resmi hesaplarımızdan kamuoyuyla, direkt iletişim kanallarından kullanıcılarımızla tüm şeffaflığıyla paylaştık. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için ilgili kurumlarla tam iş birliği içerisinde devam ediyor süreç.

Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yapmayı sürdürüyoruz.

Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti’ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti’nin yarınını inşa edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir